Kategoria Superiore/ Tirana-Vllaznia, ndiqni supersfidën “live”

Ka startuar në orën 19:45 në “Air Albania” klasikja e futbollit shqiptar, Tirana-Vllaznia e vlefshme për javën e 16 të Superligës.

Të dyja skuadrat kanë si objektiv titullin kampion dhe për këtë arsye do të tentojnë që të marrin fitoren.

LEXO EDHE  “Katër qen japonezë që flasin”, deklarata e trajnerit të njohur që po bën xhiron e rrjetit

Bardheblutë kryesojnë kampionatin, kurse Vllaznia renditet në vendin e 4-të dhe me një fitore mund të ngjitet me lartë në klasifikim.