Ku të është ofruar të prezantosh dhe ke refuzuar? Rrëfehet si rrallëherë Alketa Vejsiu

Foto: Instagram

Moderatorja dhe producentja Alketa Vejsiu ka realizuar një mini-intervistë në “Ask me a question” me ndjekësit e saj në “Instagram”.

Një ndjekës e ka pyetur se ku i është ofruar të prezantojë, por e ka refuzuar. Ajo është përgjigjur duke i qëndruar idesë së synimet e saj të vetme janë prodhimi dhe drejtimi i formateve televizive.

“Një emision te cilin të është ofruar ta prezantoje dhe ke refuzuar?”– e pyet ndjekësi.

“Më ofruan të merrja pjesë në “Isola dei Famosi” në Itali si konkurrente para disa vitesh por unë synoja Sanremon dhe ate arrita!

Më kanë propozuar rol si aktore në nj film përsëri në Itali ku skenari nuk kishte lidhje me mua. Po të ishte një “La la Land” edhe mund ta mendoja.

Në fakt kam synime të qarta; prodhim dhe drejtim formatesh televizive”– ka shkruar Alketa Vejsiu në “Instagram”.

LEXO EDHE  Bora Zemani surprizohet nga familja për ditëlindje, ja çfarë i thonë ata (Video)

Ndërkohë, ajo është shprehur gjithashtu se nëse nuk do të ishte moderatore, do të kishte qenë arkitekte dhe do të dizenjonte ambjente.

“Me siguri do isha arkitekte dhe do dizenjoja shtëpitë dhe hotelet më të çuditshme të botës! Full of Magic”– është shprehur ajo.