Zhduket 15-vjeçarja nga Përrenjasi, nëna denoncon në polici

Pas 16-vjeçares së zhdukur në Tiranë, dhe 22-vjeçarit në Konispol është shpallur e zhdukur edhe një 15-vjeçare në Përrenjas.

Mësohet se kjo e fundit është larguar ditën e djeshme nga shtëpia, ndërsa denoncimi në polici është bërë nga nëna e saj.

LEXO EDHE  Largimi i Rrushajt, përplasja me Bashën dhe gënjeshtra e përdorur se u dorëhoq nga Covid

“Më datë 12.01.2022, shtetasja N. Ç., 43 vjeçe, ka kallëzuar se është larguar nga banesa vajza e saj e mitur, shtetasja me iniciale Xh. Ç., 15 vjeçe, banuese në Prrenjas.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”,- njofton policia.