Skandal/ Veliaj lë qëllimisht të degradohet fusha e sportit për të ndërtuar kulla shumëkatëshe (Video)

Banorët e zonës së “21 dhjetorit” në Tiranë shprehen kundër ndërtimit të pallateve shumëkatëshe në fushën e sportit. Tashmë hapësira është lënë e degraduar dhe familjarët e konsiderojnë një veprim të qëllimshme.

E gjithë zona ku do të ndërtohen pallate 11 katëshe tashmë ështe e rrthuar duke ofruar pamjen që shikoni në video.

Madje për të hyrë aty duhet të gjesh mënyra të tjera.

Pas lajmit të publikuar edhe banorët e zonës shprehen të shqetësuar.

Sipas tyre Veliaj jo vetëm po u shkatërron zonën që deri më tani është fushë sportive, por dhe do tu krijojë ndotje edhe më të lartë.

LEXO EDHE  Plagosi 50-vjeçari, arrestohet i riu në Durrës

“E kam shtëpinë afër, do shembet dhe të na bëjë gjithë pluhur.”

“Veliaj i bën të gjithë gjërat në mënyrën më të padrejtë të mundshme.”

“Tirana është betonizuar, nuk ka vende ku të rinjtë të kalojnë kohën.”

“Nuk jemi dakord.”

Sipas projektit nga e gjithë kjo sipërfaqe do të mbetet rreth 2100 m2 hapësirë e gjelbërt dhe pjesa tjetër do të jenë mure të larta dhe asfalt.