Tiranë/ I gjendet kokainë në banesë, arrestohet

Një person u arrestua nga policia e Tiranës që ka sekuestruar rreth 1 kokainë.

Policia sqaron se B.T., 55 vjeç, banues në Bërxullë, u vu në pranga në kuadër të aksionit të koduar ”Disponimi 2”, që erdhi bazuar dhe në të dhënat e grumbulluara në rrugë operative, se një shtetas posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike kokainë në zona të ndryshme të qytetit të Tiranës.

Në rrugën “Jordan Misja”, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar dhe arrestuar në flagrancë shtetasin B.T., 55 vjeç, të cilit gjatë kontrollit të automjetit iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 1 kg e 34 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë, shtuan të njëjtat burime.

LEXO EDHE  Aksident në Tiranë, plagoset një person

Bashkë me kokainë, të arrestuarit iu sekuestrua një automjet dhe një aparat celular.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, thuhet më tej në njoftimin e policisë.