Paloka: Ja si Lulzim Basha po poshtëron njerëzit që mban rrotull

Deputeti Edi Paloka, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se Edi Rama po mban peng dhe poshtëron Lulzim Bashën, ndërsa ky i fundit me stilin e Kryeministrit, po poshtëron ata që ka rrotull.

Paloka shprehet se me 8 janar, Basha urdhëroi ata që ka rrotull që të ktheheshin në mburoja të gjalla për karrigen e tij.

“Në fakt të jesh peng është e rënde, po të behesh peng i pengut…!

I gjithë spektakli alla Rama i Bashës dhe të tijëve, ka një qëllim të dështuar pa nisur në fakt; Basha kërkon të justifikoje ndihmën direkte të Ramës për karrigen e tij. Kërkon t’ju mbushë mendjen njerëzve se policia e Ramës u thërrit prej tij se po “rrezikohej jeta” e deputetëve e jo karrigia e tij!

Lodhet kot, se nga 8 janari, askush nuk dyshon më se e gjithë cfarë ndodhi e po ndodh me opozitën, shkatërrimi i saj, është ajo që kanë dashur e duan bashkarisht Rama-Basha dhe shefi i tyre Soros”, shkruan Paloka.

Postimi nga Edi Paloka

Rama mban peng e poshtëron Bashen ! Basha me stilin e Rames ka dite qe poshtron ata qe ka rrotull.

LEXO EDHE  5-vjeçari humb jetën në aksident/ Ekspertët nxjerrin fajtor fëmijën

Jo vetem i urdheroi te shkojne me 8 janar ne seli qe te ktheheshin ne mburoja te gjalla per karrigen e tij, po tani i ka vene ne rresht dhe recitojne pa u skuqur tekstin qe ju ve perpara Basha.

Te gjithe burra-gra e gra-burra paskan ndjere ate dite t’ju kercenohet jeta prej demokrateve. Madje dhe njera qe me 8 janar postonte foto nga Maldivet , doli dhe tregonte se sa e kercenuar ishte ndjere per jeten !!! Dinjiteti ne plehra!

Ne fakt te jesh peng eshte e rende, po te behesh peng i pengut…!

I gjithe spektakli alla Rama i Bashes dhe te tijeve, ka nje qellim te deshtuar pa nisur ne fakt; Basha kerkon te justifikoje ndihmen direkte te Rames per karrigen e tij. Kerkon t’ju mbushe mendjen njerezve se policia e Rames u therrit prej tij se po “rrezikohej jeta” e deputeteve e jo karrigia e tij!

Lodhet kot, se nga 8 janari , askush nuk dyshon me se se e gjithe cfare ndodhi e po ndodh me opoziten, shkatrrimi i saj, eshte ajo qe kane dashur e duan bashkarisht Rama-Basha dhe shefi i tyre Soros !