Gjendet një mjet i djegur pa targa, mister shkaqet

Gjendet një mjet i djegur në Fier. Sipas informacioneve, mjeti është gjetur në fshatin Frakull. Mjeti tip “Volkswagen” pa targa është i djegur plotësisht.

Në vendngjarje ka shkuar një grup hetimor për të përcaktuar se kujt i përket ky mjet dhe përcaktimin e shkakut të djegies së tij.

LEXO EDHE  Aksidenti i autobusit me pasagjerë nga Kosova në Bullgari, flet shoferi: Ja çfarë ndodhi

Një nga pistat është përdorimi i mjetit në ngjarje kriminale.