VIDEO/ Reklamonin drogë dhe armë në rrjetet sociale, në pranga 3 persona

Tre persona janë arrestuar nga policia e Shkodrës për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve“, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit” dhe “Pastrimi i produktit të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Policia njoftoi se “pas një pune investigative të pandërprerë për 2 vëllezër që shpërndanin video dhe foto të armëve dhe lëndëve narkotike në rrjetet sociale, strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Forcën Operacionale dhe ‘Shqiponjat’ e DVP Shkodër, finalizuan operacionin policor të koduar ‘Investigation’, në kuadër të të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:  F. M., 18 vjeç, E. M., 21 vjeç (vëllezër) dhe babai i tyre, shtetasi G. M., 50 vjeç, banues në fshatin Bardhaj, Njësia Administrative Rrethina, Bashkia Shkodër”.

Gjatë kontrollit në banesën e tyre u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale: 2 kg e 34 gramë lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, 1 armë zjarri, fishekë luftarak, 2 aparate celulare dhe 1 automjet.

LEXO EDHE  Masat e reja – Për të hyrë në Kosovë kërkohet certifikata e vaksinimit me tri doza