Tronditet Vau i Dejës/ Burri vret bashkëjetuesen, ja çfarë thotë policia! Emrat

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme banorët e fshatit Neshat në Vaun e Dejës ku burri 50 vjeç ka vrarë bashkëjetuesen 40 vjeçe.

Sipas policisëNiko Hila, ka vrarë me armë zjarri bashkëjetuesen Gjuliana Topalli.

Informacion paraprak:

Më datë 09.01.2022, rreth orës 16:44, në fshatin Nenshat, Bashkia Vau i Dejës, në rrethana ende të paqarta shtetasi N. H., rreth 50 vjeç, dyshohet se ka vrarë me armë zjarri ish bashkëjetuesen e tij, shtetasen Gj. T., 40 vjeçe.

Shtetasi N.H pas krimit dyshohet se ka tentuar të vrasë veten dhe për pasojë ka mbetur i plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Shkodër.

Grupi hetimor po  vijon punën për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes.

LEXO EDHE  Kontrabanda e refugjatëve, policia italiane: Trafikantët përdornin emra false, gjetëm kanalet financiare të përdorura