Serie A/ Supergoli i Petagna i dhuron Napolit fitoren, Atalanta e nis vitin duke luajtur “tenis” në Udine

foto: Getty Images

Mjafton një gol i bukur nga Andrea Petagna që Napoli të kthehet te suksesi dhe ta bëjë duke marrë 3 pikë vendimtare në San Paolo ndaj Sampdorias.

Ndeshja nis me një dëmtim të Insignes, kapiteni që ka firmosur te Toronto dhe në qershor do t’i thotë lamtumirë skuadrës azurre pas një jete…

Juan Jesus gjen golin e avantazhit por VAR korigjon vendimin e arbitrit pasi ishte në pozicion të parregullt.

Por, Petagna drejt fund te pjeses se pare me nje akrobaci shenon nje supergol dhe ai mbetet deri ne fund per djemte e Spallettit, i kthyer ne stol pas Covid-19.

LEXO EDHE  Immobile kualifikon Lazion, bardhekaltërit në çerekfinalen e Kupës së Italisë

Atalanta e nis vitin 2022 duke dhuruar një ndeshje tenisi në Udine, me gjashtë gola të shënuar ndaj ekipit friulian.

Protagonist Luis Muriel me dy gola, ndërsa në këtë festival marrin pjesë edhe Pasalic, Malinovsky, Maehle dhe Pessina…

Skuadra e Gasperinit blindon vendin e katërt në renditje.