VIDEO/ Makina e Bashës e parkuar te oborri i Parlamentit

Makina me të cilën udhëton Lulzim Basha është parkuar në oborrin e Parlamentit. Në një kohë kur disa mijëra demokratë janë mbledhur në oborrin e selisë së PD, duket se nga Garda e Republikës dhe Policia e Shtetit janë marrë masat për të evakuuar Lulzim Bashën nga selia e partisë, të cilën e ka bunkerizuar.

LEXO EDHE  Turet e Bashës dhe Berishës/ Në Fier protestohet, në Shkodër demokratët në pritje të Berishës

Video e mëposhtme tregon se automjeti tip Fuoristrada i Lulzim Bashës është parkuar në oborrin e Kuvendit, pak metra larg selisë së PD, atje ku ndodhen edhe disa qindra forca speciale të policisë.