VIDEO/ Basha i mbledh mbështetësit te PD si ilegalët, ja si hyjnë në seli

Lulzim Basha po mbledh mbështetësit e tij në seli në prag të protestës së thirrur nga Komisioni i Rithemelimit dhe ish-Kryeministri Sali Berisha, të cilët kanë deklaruar se sot selia e Partisë Demokratike do të çbunkerizohet dhe do të kthehet në shtëpinë e lirisë.

Situata që po ndodh në partinë më të madhe opozitare në vend në jo pak raste merr nota humori, por edhe keqardhjeje.

Pamjet e mëposhtme tregojnë mënyrën se si mbështetës të Bashës hyjnë në seli, një nga një, nga dera anësore, edhe kjo e blinduar, ndërsa për disa sekonda presin sa dikush nga brenda ta hapë atë.

LEXO EDHE  Këlliçi-Nikollës: Nuk e vendos ti kush është deputet i PD

Pamje janë të ngjashe me ato të filmave të realizmit socialist, ku shfaqen ilegalët që shkojnë një nga një në bazat e PKSH-së. E njëjta gjë ndodh edhe sot në selinë e demokratëve, ku një nga një, deputetë dhe mbështetës të Lulzim Bashës, hyjnë në seli, pothuajse si ilegalët që shfaqeshin në filma.