Mbushja e oborrit të PD makina, ish-ministri: Sa gabim i madh paska qenë zgjedhja e Bashës për 8 vjet në krye të PD-së

Ish-ministri Arjan Starova dënon verimet e Lulzim Bashës si kyçja e dyerve të PD dhe mbushja me makina e oborrit së selisë në ditën e protestës.

“Jam menduar gjate para se te them dicka ne lidhje me ate cka po ndodh ne ndertesen e PD-se. Prapa cdo veprimi duhet kuptuar aresyeja se perse behet. Pyetja krejt e thjeshte eshte: Perse po mbyllet ‘me dryn’ ndertesa e PD-se dhe nga kush ? Pergjigja po aq e thjeshte eshte:  Po e mbyllin idjotet per ta ‘ruajtur’ PD-ne nga anetaresia e vet !!! Per te thene edhe dicka me shume: Cdo hamendesim i idjoteve se futja me force e anetarese te PD-se ne ndertesen e PD-se do te jete ‘kazus’ per drejtesine ligjore eshte vecse budallalliku i tyre i radhës”, shkruan ai në një postim në FB.

LEXO EDHE  Aksioni te 5 “Maji”, Berisha: Ndal terrorit të narkopolicisë

Në lidhje me mbushjen me makina të oborrit të selisë shprehet:

Cfare mjerimi mendor dhe shkretetire morale qe po na shpalosen perdite perpara syve!!! Pretenduesi per kryetar te PD-se dhe kryeminister te vendit paska mbushur oborrin e PD-se me makina!!! O Zot, nuk i paskan ca kufij keto shkretetira mendore dhe morale !!! Sa gabim i madh paska qene zgjedhja e Bashes per 8 vjet ne krye te PD-se!!!