Partizani blindon krahun e majtë, njihuni me përforcimin e radhës të “demave”

Foto: Partizani.al

Fernando Augusto do të jetë afrimi i radhës te Partizani. Mbrojtësi i krahut të majtë pritet në kryeqytet, pasi palët e kanë arritur akordin shkruan Panorama Sport.

Augusto është 28 vjeç dhe sezonin e shkuar ka spikatur me Makedonija GP, pasi ia ka dalë të shënojë është 6 gola në 31 ndeshje.

Sivjet braziliani ka luajtur 18 ndeshje të plota në kampionatin e Maqedonisë së Veriut dhe tashmë është bindur të provojë një eksperiencë të re me Partizanin në Abissnet Superiore.

LEXO EDHE  Mino Raiola në terapi intensive pas operimit në mushkëri

Pjesën më të madhe të karrierës ai e ka kaluar në Brazil dhe për herë të parë në Europë ka luajtur në vitin 2016, me skuadrën e Pelister po në Maqedoninë e Veriut.