Basha poston video nga protesta para PD: Sot Berisha vulosi ditën e fundit në politikë

Lulzim Basha ka reaguar sërish pas protestës së ditës së sotme të demokratëve në selinë e PD-së.

Me anë të një postimi Basha shkruan se sot Sali Berisha vulosi ditën e tij të fundit në politikë, ndërsa e ka shoqëruar me një video nga protesta e demorkatëv epara selisë.

Postimi i Bashës:

Me këtë shfaqje të shëmtuar dhune, Sali Berisha vulosi ditën e tij të fundit në politikë. Shumica absolute e demokratëve e braktisi atë dhe kriminelët me të cilët kërkoi të shkatërronte Partinë Demokratike. Demokratët qëndruan sot me vendosmëri dhe qytetari në mbrojtje të Shtëpisë së Lirisë, si shpresa e vetme e shqiptarëve për ndryshim

LEXO EDHE  Rama si shërbëtor i “Portës së Lartë” dhe Sulltani si mentor i Edit