Bardhi: Policia e Ramës po shoqëron kryetarët e degëve që dalin nga selia e PD

Në një deklaratë për mediat, Gazment Bardhi u shpreh se policia e shtetit me urdhër politik të Edi Ramës po shoqëron kryetarët e degëve që dalin nga selia e PD, pas përfundimit të mbledhjes.

“Në vend që njerëzit që kanë udhëtuar prej mëngjesit për të ardhur në mbledhje pune, pas orëve terror nga Berisha duhet të kalojnë në terror tjetër në komisariat. Kanë përfunduar një mbledhje në selinë e tyre, dhe më pas tentojnë të shkojnë në shtëpi, por shoqërohen në komisariat. është një numër i konsiderueshëm. Kush del nga kryetarët e degëve, shoqërohet nga policia.

E kemi të qartë aleancën Rama Berisha, për të inkriminuar PD-në, policia ka një detyrë: Ata që nxitën dhunë sot duhet të ishin në burg. Unë vetë kam dhënë dëshmi në zyrën time, nuk kam ndaluar asnjë punonjës policie, asnjë prokuror të merrte deklaratë apo sqarim për cdo person. Me ligj policia nuk hyn dot pa autorizim, dhe pavarësisht kesaj kemi lejuar bashkë me kolegët cdo kontroll.

LEXO EDHE  Ngricë dhe temperatura nën zero/ Ja çfarë ndodh me motin të mërkurën në Shqipëri

Pas terrorit të Berishës,demokratët kalojnë terrorin e Ramës, kjo është e papranueshme. Ju ftoj të vini bashkë për të marrë informacion bashkë me mua kupola e policisë po keqpërdoret me urdhër politik nga Edi Rama.