Ngjarja në kopshtin privat/ Dyshimet: Si humbi jetën fëmija në Fier

Fëmija që humbi jetën në një kopësht privat në Fier këtë të Premte, dyshohet të jetë mbytur aksidentalisht.

Burime pranë grupit hetimor thanë se ka dyshime që fëmija i cili ka qenë i veshur me xhup, teksa ka dashur të marrë çantën, te varësja e rrobave i ka ngecur kapuçi i xhupit dhe është mbytur.

Ky është versioni paraprak se si mund të ketë humbur jetën fëmija, megjithatë hetimet vijojnë.

Daja i 3-vjeçarit, në një deklaratë për mediat, u shpreh se nga mjeku i spitalit ku fëmija ishte transportuar, familjarëve u është thënë se ishin vërejtur shenja në pjesën e fytit.

“E kemi çuar në mëngjes djalin në kopsht, për të edukuar… më morën në telefon e më thanë hajde se djalin e keni keq, aty takuam doktorin, që ishte munduar të kthente djalin në jetë, ai më shpjegoi, më tha djali ka ardhur aty i pajetë, ne i bëmë të gjitha këto dhe djalin nuk e shpëtuam dot, më thanë që kishte një shenjë në grykë, për këtë duam drejtësi”, tha daja.

LEXO EDHE  Tentoi të fusë në burg lëndë narko*ike për djalin, arrestohet babai/ Ja si u zbulua pako postare

Në informacionin paraprak lidhur me ngjarjen, policia njoftoi se “në orën 13:00, në një kopësht privat në qytetin e Fierit, ka ndërruar jetë një fëmijë 3 vjeç. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së fëmijës”.