VIDEO/ Zëvendësi i Yuri Kim në selinë e PD-së, i hapet dera

Zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Demian Smith ka mbërritur në selinë e PD, ku raportohet se do të zhvillojë një takim me Lulzim Bashën.

Ndryshe nga deputetët demokratë – anëtarë të Komisionit të Rithemelimit, apo të rinj të FRPD-së që mbështesin ish-kryeministrin Sali Berisha, për Demian Smith është hapur dera e selisë.

LEXO EDHE  Berisha kujton ndarjen nga jeta të Skënderbeut: Forca e identitetit tonë kombëtar perëndimor si princi i pavdekësisë së kombit shqiptar

Ai hyri nga dera anësore, të cilën e përdori dhe Lulzim Basha për të hyrë më herët në seli, pas kafes me gazetarët.