Selia e ‘blinduar’/ Ironia e gazetarit: Për të hyrë në PD duhet të aplikosh në e-Albania

Selia e Partisë Demokratike ditët e fundit është shndërruar në një institucion të rendësisë së veçantë ku është shumë e vështirë për të hyrë brenda, jo vetëm për demokratët, por edhe për zyrtarët e lartë të saj si dhe deputetët.

Për të dytën ditë radhazi deputetët demokratët por edhe të rinjtë e FRPD nuk kanë mundur të hyjnë dot brend selisë pasi dyert janë mbyllur, ndëkrohë që përgjegësit justifikohen se po bëhen punime.

LEXO EDHE  Tre humbje jete dhe 2163 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

Lidhur me këtë situatë ka ardhur dhe ironia epike e gazetarit Ylli Dylgjeri, i cili shkruan se për të hyrë në PD më parë duhet të aplikosh në e-Albania.

Postimi i Dylgjerit: