Roja i PD: U largova se aty ka armë dhe njerëz në kërkim

Pëllumb Matraku roja i Godinës që dha dorëhqejen vetëm një ditë para protestës së 8 dhjetorit, ka bërë një denoncim tronditës, rreth skenarit që kishte pregatitur Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi për t’ju kundërpërgjigjur antarësisë së PD-së.

Në një replikë me një nga miqtë e tij në rrjetet sociale, Matraku Shprehet se brenda godinës janë futur armë dhe njerëz në kërkim.

“Aty menduan se po më bënin viktimë prandaj ika. Aty ka armë dhe njerëz në kërkim”, shprehet Matraku.

LEXO EDHE  E paralajmëroi "Boldnews.al"/Ardian Hajdari i KPA, zyrtarisht nën akuzë nga SPAK

Dëshmia e Matrakut, vërteton dyshimet që janë hedhur prej kohësh se Basha po përgatitste një skenar dhune kundër demokratëve në selinë e PD-së.

Deri më tani, policia ka arrestuar vetëm protestuesit paqësore të cilët ishin prezent në selinë e oborrit të PD-së, por asnjë nga dhunuesit e antarësisë, ku mes tyre u panë dhe truprojat e Bashës si dhe të afërmit e tyre.