Partizani plotëson stafin teknik, rikthehet ish-kapiteni dhe përgatitësi atletik

Foto: Partizani.al

Partizani kompleton stafin teknik. Pak ditë më parë të kuqtë i besuan zyrtarisht stolin Dritan Mehmetit, ndërsa ditën e sotme klubi ka bërë me dije se Fation Tafaj dhe Korado Sakone do të jenë pjesë e stafit teknik.

Që të dy rikthehen te të kuqtë pasi në të kaluarën Tafaj ka qenë lojtar e madje kapiten i Partizanit, ndërsa tani do të jetë dihmësi i trainerit Mehmeti.

LEXO EDHE  Immobile kualifikon Lazion, bardhekaltërit në çerekfinalen e Kupës së Italisë

Një rikthim edhe për Sakonen që ishte pjesë e skuadrës kryeqytetase disa sezone më parë, ndërsa më pas u larguar drejt Kosovës dhe së fundmi pak ditë te Teuta. Tafaj dhe Sakone kanë qenë të pranishëm ditën e sotme në stërvitje, ndërsa janë prezantuar edhe nga klubi në rrjetet sociale.