FOTO/ Protesta e 8 janarit, Pollo: PD nuk është bunker i pengut

Në 8 janar, ish-Kryeministri Sali Berisha dhe Komisioni i Rithemelimit të PD, ka thirrur një protestë kombëtare.

Protesta do të mbahet në selinë e PD-së dhe shihet si mundësia e fundit që anëtarët e kësaj partie të marrin në dorëzim selinë dhe të nxjerrin jashtë zyre, Lulzim Bashën, i shkarkuar si Kryetar nga Kuvendi i 11 dhjetorit dhe nga 44 mijë anëtarë në referendumin e 18 dhjetorit 2021.

LEXO EDHE  Negociatat/ Ministrja gjermane: Ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut do të komplikonte procesin

Lidhur me protestën, Genc Pollo, përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se PD nuk mund të jetë bunker i pengut, por është shtëpia e demokratëve.

Pak para protestës së 8 janarit, Lulzim Basha ka kthyer PD në një bunker duke vendosur dyer të blinduara, të cilat hapen vetëm nëse njofton paraprakisht hyrjen në seli dhe arsyet sepse duhet të hysh.