COVID “pushton” Bayern Munchen, arrin në 9 numri i lojtarëve të infektuar

E gjithë bota po përballet me një valë të re të koronavirusit, për shkak të përhapjes masive të variantit “Omicron”. Një sektor i prekur mbetet edhe futbolli, teksa shumë klube europiane janë në vështirësi.

Konkretisht, Bayern Munchen po përballet me një situatë të vështirë. Alphonso Davies është lojtari i fundit i ekipit bavarez që ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

LEXO EDHE  Real Madrid fiton Superkupën e Spanjës

Te Bayerni po luftojnë me koronavirusin edhe lojtarë si Manuel Neuer, Leroy Sane, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez, Kingsley Coman, Corentin Tolisso, Tanguy Nianzou dhe Omar Richards.

Duke llogaritur edhe Leon Goretzkan e dëmtuar, trajneri Julian Nagelsmann nuk do të ketë në dispozicion plotë 10 futbollistë në ndeshjen e kësaj të premte ndaj M’Gladbach.