Pagat dolën nga AKSHI/ Basha: U konfirmua masakra zgjedhore, drejtësia t’i shkojë deri në fund

Lulzim Basha ka reaguar pas lajmit se databaza e pagave rrodhi nga Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI).

Basha shkruan në “Twitter” se skandali i pagave dhe skandali i patronazhistëve nuk janë gjë tjetër veçse konfirmimi i masakrës zgjedhore, konfirmimi se ndryshimi u pengua dhunshëm nga partia-shtet.

Ai inkurajon drejtësinë t’i shkojë deri në fund hetimit, duke drejtuar gishtin e akuzës ndaj kryeministrit Edi Rama.

Postimi i Bashës:

E vërteta vonon, por nuk harron! Skandali i pagave dhe skandali i patronazhistëve nuk janë gjë tjetër veçse konfirmimi i masakrës zgjedhore, konfirmimi i raportit të OSBE/ODIHR, konfirmimi se ndryshimi u pengua dhunshëm nga partia-shtet.

Frymëzuesi dhe mbrojtësi i nxjerrjes në pazar të të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë duhet të mbajë përgjegjësi dhe drejtësia duhet t’i shkojë deri në fund këtij skandali të paprecedentë që ka tronditur themelet e shtetit.

LEXO EDHE  Berisha vs Basha, çfarë ndodhi në takimet në Fier dhe Shkodër/ Dallimet dhe të përbashkëtat