Chelsea, dy futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid-19

N’Golo Kante dhe Thiago Silva mungojnë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup të mbrëmjes së sotme, pasi rezultuan pozitivë me Covid-19.

Dyshja u konfirmuan me teste pozitive këtë mëngjes dhe tani do t’i nënshtrohen një periudhe izolimi.

Kjo do të thotë se ata ka të ngjarë të humbasin ndeshjen e FA Cup kundër Chesterfield në fundjavë, dhe ndeshjen e dytë të Kupës së Ligës në stadiumin Tottenham Hotspur.

LEXO EDHE  Duel Milan-Juve, mesfushori i Kombëtares shqiptare fut në “sherr” gjigandët italianë

I pyetur nga mediat nëse ka pasur raste të reja në kampin e Chelseat, Tuchel konfirmoi: “Po, fatkeqësisht Thiago Silva dhe N’Golo Kante.

“Është e madhe për ne, sepse ata janë dy lojtarë të mëdhenj. Ne patëm informacionin e fundit sot në mëngjes”, u shpreh Tuchel.