Vokshi: Protesta kombëtare premtimi i parë i mbajtur, sot jemi bashkë për Shqipërinë dhe Kosovën

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të gruas, Albana Vokshi, njëherësh dpeutete e PD, deklaroi nga protesta para kryeminsitri se ky është premtimi i parë i mbajtur i opozitës së ringritur.

Ajo tha se çështja kombëtare është dhe mbetet prioritet i PD-së së rithemeluar. Vokshi deklaroi se ëhstë në këtë protestë për të mos u harruar gjaku i atdhetarëve shqiptarë që dhën jetën për Shqipërinë dhe Kosovën.

‘Kjo protestë është premtimi i parë i mbajtur që PD e rithemeluar është parti jo e gjumit letargjik, por opozitë e premtimeve të mbajtura dhe garant i çështjeve shqiptare. Shqipëri dhe Kosovë jemi një. Është krenari të jesh në këtë protestë ku prevalon çështja shqiptare. Është protesta e parë e një partie politike e ngritur për çështje kombëtare. Unë jam bijë e Kosovës sa jam dhe bijë e Shqipërisë. Unë jam me origjinë si nga Gjakova me mbiemrin Volshi si nga Istogu me mbiemrin Gashi. Siç duket historia përsëritet. Bajram gashi ishte deputet i Shqipërisë si përfaqësues i pejës dhe IStogut, u përndoq nga sigurimi i shtetit u tradhtua nga komunistët shqiptarë dhe u vra nga serbët. Ai dha jetën e tij për Kosovën e pavarur, por pavarësinë e saj po e llufton Vuçiçi, prandaj jam sot në këtë protestë për Kosovën e gjyshërve të mi, për shqipërinë time që mos vidhet. Jam këtu që gjaku i atdhetarëve mos shkojë dëm. Është e praparanueshme dhe e dënueshme, që Rama në vend të jetë këtu ëhstë me Vuçiçin’, deklaroi Vokshi.

LEXO EDHE  Mijëra euro, marijuanë e kokainë! Shqiptari e kishte kthyer apartamentin në laborator droge: Ja si u kap nga policia