Protesta, Kalaja: Për shqiptarët dielli lind në Perëndim

“Për shqiptarët dielli lind në Perëndim”, u shpreh gazetari Aulon Kalaja, duke folur në protestën e organizuar para Kryeministrisë.

Kalaja tha se kjo nuk është një protestë as anti-amerikane dhe as anti-europiane, pasi si SHBA ashtu edhe Europa nuk mbështesin “Open Balkan”, një projekt anti-europian dhe anti-shqiptar.

LEXO EDHE  Dhuna në 8 janar/ Komisioni i Rithemelimit padit në SPAK Bashën e Bardhin

Kalaja tha se Vuçiç erdhi dy vjet më parë në Tiranë, në ditëlindjen e Stalinit, dhe sot pas dy vjetësh vjen sërisht për të takuar Edi Ramën për “Open Balkan”.

“Ne kemi protestuar atëherë, po protestojmë edhe sot, pasi ne jemi pro-amerikanë dhe pro-europianë”, tha Kalaja.