Megi Balliu: Shqiptarët nuk do e lejojnë Ramën për të sjellë Jugosllavinë në Tiranë

Anëtarja e FRPD, Megi Balliu, deklaroi se më në fund opozita u rikthye në protestë për të mbrojtur çështjen kombëtare.

Ajo deklaroi se Rama nuk ka asnjë të drejtë të negociojë në emër të kosovës dhe shqiptarëve, pasi shqiptarët nuk do ta lejojnë të sjellë Jugosllave në Tiranë.

LEXO EDHE  Sot, 16-vjetori i ndarjes nga jeta të Dr.Ibrahim Rugovës

‘Opozita më në fund u rikthye në protestë për të mbrojtur interesat kombëtare. Sqhipatrët nuk do të lejojnë Ramën që të sjellë në Tiranë Jugosllavinë e madhe’, tha Balliu.