I padëshiruar te Bayern Munich, Real Madrid interesohet për Corentin Tolisso-n

Foto: Getty Images

Corentin Tolisso kur ishte te Lyon ishte një nga mesfushorët më të kërkuar dhe garën atëherë e fitoi Bayern Munich.

Francezi ka qenë i pafat, pasi dëmtimet e kanë penalizuar shumë dhe tani bavarezët nuk kanë ndërmend të nënshkruajë një kontratë të re.

Nga 1 korriku i vitit 2022 ai mund të nënshkruajë me këdo ekip dhe së fundmi raportohet se për të në garë është futur edhe Real Madrid.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Everton shkarkon trajnerin Benitez

Spanjollët po e shikojnë me kujdes situatën e mesfushorit 27-vjeçar dhe në verë mund të futen në garë për ta marrë me parametra zero.

Emri i Tolisso është lidhur shpesh me klube si Roma e Interi në Serie A. Mbetet të shihet se ku do të firmosë mesfushori.