Djali i Soros i bashkohet darkës së Ramës dhe Vuçiç

Djali i George Soros, Alex Soros që është dhe drejtuesi i fondacionit “Shoqëri e Hapur”, raportohet se do të jetë i pranishëm në darkën që do të mbahet sot në mbrëmje në Elbasan, të shtruar për presidentin serb Aleksandër Vuçiç, kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe delegacionet që i shoqërojnë.

Gjithashtu kësaj darke pritet ti bashkohet edhe përfaqësuesi i Këshillit Atlantik Jim O’Brien.

LEXO EDHE  Fallxhorja Kushi/ Pezullimi i mësimit, qeveria tenton të mbulojë dështimet me arsimin dhe me pandeminë

Kryeministri Edi Rama do të jetë pritësi i tyre.

Ndërkohë nesër më 21 dhjetor, tri liderët do të zhvillojnë takim në Tiranë dhe në këtë takim, përmes video-lidhjes do të marrë pjesë edhe Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.