Sëmuret rëndë aktorja e njohur shqiptare, si është gjendja e saj shëndetësore

Foto: Instagram

Aktorja Teuta Krasniqi është sëmurë nga gripi dhe ndodhet në gjendje aspak të mirë shëndetësore. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo, me anë të një postimi në rrjete sociale.

Teuta ka shkruar se ndonëse është bërë një javë, ende nuk është përmirësuar. Ajo shprehet se ky grip është gjëja më e rëndë që i është dashur të kalojë.

“Unë COVID nuk kam pas e nuk e di sa i vështirë është, po ashtu jam e vaksinuar por që fiks një javë jam e shtritë prej gripit (jo COVID) e hala s’po shoh shumë përmirësim.

Shumë rrallë sëmuren e duke u mbështetur në imunitetin tim të fortë si duket e kam neglizhuar veten. Qeto vjet i kam bo e kurrë në jetë nuk më ka qitë përtokë asgjë ma shumë se ky grip. Aman ruani fëmijët e veten sepse nuk qenka hajgare”- ka shkruar ajo.

LEXO EDHE  Blogerja turke mahnitet nga interpretimi i Alban Ramosajt në mes të Stambollit (Video)