PD e Kolonjës publikon emrat e delegatëve: 67% kanë firmosur për 11 Dhjetorin

Dega e PD-së së Kolonjës ka bërë publik emrat e delegatëve që do ti bashkohen Kuvendit të 11 Dhjetorit.

Përfaqësuesi i degës së Kolonjë ka deklaruar se 67 për qind e delegatëve kanë firmosur për zhvillimin e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, më 11 Dhjetor.

Në një prononcim për mediat u bë me dije se, dega e PD-së së Kolonjës ka gjithsej 49 delegatë, prej të cilëve 33 i janë bashkuar Kuvendit të 11 Dhjetorit.

LEXO EDHE  I ftohti polar ‘pushton’ Shqipërinë, ja zona më e ftohtë e vendit

Kuvendi i 11 Dhjetorit do të zhvillohet në ambientet e stadiumit “Air Albania” dhe pritet të nisë rreth orës 10:00.