Aksident në punë, humb jetën minatori në Bulqizë

Një minator ka humbur jetën teksa punonte në fabrikën e kromit në Bulqizë, këtë të Enjte.

Policia njoftoi se “rreth orës 13.30, në vendin e quajtur fabrika e pasurimit të kromit  Bulqizë, ka gjetur vdekjen shtetasi M.K., 65 vjeç, banues në Bulqizë”.

Është ngritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të kësaj ngjarjeje, shtuan të njëjtat burime.

LEXO EDHE  Temperatura -16 gradë në Dibër, dëbora bllokon disa fshatra