Vendimi i Kushtetueses për 30 qershorin, vjen reagimi i Presidencës

Zëdhënësi i Presidentit të Shqipërisë, Tedi Blushi ka bërë me dije se nesër kreu i shtetit Ilir Meta, do të mbajë një qëndrim zyrtar për vendimin e Gjykatës Kushtetuese që njeh zgjedhjet e 30 Qershorit.

”Sot në mesditë ka mbërritur në protokollin e Institucionit të Presidentit të Republikës njoftimi i Gjykatës Kushtetuese për vendimmarrjen e saj për çështjen e zgjedhjeve vendore 2019”,shkruan Blushi në facebook.

Nga ana tjetër, janë 6 bashki që janë pa kryetar, por me të emëruar në këto poste.

LEXO EDHE  E rëndë/ 56-vjeçarja gjendet e pajetë në kanal! Emri

Mesazhi i plotë nga Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi

Sot në mesditë ka mbërritur në protokollin e Institucionit të Presidentit të Republikës njoftimi i Gjykatës Kushtetuese për vendimmarrjen e saj për çështjen e zgjedhjeve vendore 2019.

Në respekt të transparencës dhe për rëndësinë e veçantë, që ka kjo çështje për të gjithë qytetarët, brenda ditës së nesërme Institucioni i Presidentit të Republikës do të ketë një qëndrim zyrtar, që do ta bëjë publik për opinionin vendas dhe ndërkombëtar.