Nga sot Greqia ofron teste PCR falas për të gjithë qytetarët

Një lajm i mirë është konfirmuar nga qeveria greke ditën e sotme.

Nga sot Greqia ofron teste falas për Covid-19, për të gjithë qytetarët grek,  të vaksinuar dhe të pavaksinuar.

Mediet greke njoftojnë se testet falas do të jenë në disponim për të gjithë në farmacitë e vendit.

Mësohet se çdo qytetar ka të drejtë të marrë dy teste falas, në mënyrë që njërin ta kryejë para festave, ndërsa tjetrin pasi të kthehen në shkollë e punë pas pushimeve.

LEXO EDHE  E rëndë/ 56-vjeçarja gjendet e pajetë në kanal! Emri

Qëllimi është të identifikohet çdo i infektuar asimptomatik dhe të ndalet transmetimi por edhe të garantohen  pushime sa më të sigurta për të gjithë.

Greqia ka konfirmuar deri më sot 3 raste të variantit të ri Omicron, i cili po shqetëson mbarë botën