E fundit/ Shpërthen në flakë makina në Tiranë

Një makinë është përfshirë nga flakët, pak orë më parë, në Unazën e Madhe, Tiranë.

Burimet policore njoftojnë se makina është djegur në ecje e sipër, ndërsa paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet.

Fatmirësisht nuk raportohen dëme në njerëz, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 06.12.2021, rreth orës 19:40, në Unazën e Madhe, në vendin e quajtur “Ish Uzina e Traktorëve”, ka marrë flakë në ecje e sipër dhe është djegur plotësisht, mjeti me drejtues shtetasin Xh. P.

LEXO EDHE  Tiranë/ Bëri për spital djalin 3 vjeç të bashkëjetueses, dënohet me 8 vite burgim

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet.

Nuk ka dëme në njerëz.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.