Nëna braktis fëmijët e mitur/ Shpallet në kërkim

Policia në Vlorë është në kërkim të një 27-vjeçareje e cila akuzohet se ka braktisur fëmijët e saj të mitur. Gruaja me inicialet A.T, është larguar nga banesa dhe ka vendosur që të lërë fëmijët e saj vetëm.

Ajo tashmë akuzohet për veprën penale “Braktisja e fëmijëve të mitur”.

LEXO EDHE  Zhduket pa gjurmë 50 vjeçari në Elbasan

“Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, proceduan penalisht për veprën penale ‘Braktisja e fëmijëve të mitur’, shtetasen A.T.,27 vjeçe, banues në Vlorë, pasi është larguar nga banesa dhe ka braktisur fëmijët e saj të mitur.Materialet i kaluan Prokurorisë,për veprime të mëtejshme”, njoftoi policia.