Moti i keq/ Panariti në Korçë i izoluar dhe pa drita prej 5 ditësh

Fshati Panarit, prej ditës së hënë, është pa energji elektrike dhe i bllokuar. Për shkak të borës së dendur, disa nga pemët janë rrëzuar duke këputur telat e energjisë, po ashtu duke rrëzuar edhe shtyllat.

LEXO EDHE  Do mirëmbaheshin pajisje që nuk ekzistonin, anulohet tenderi 6.5 miliardë lekë në QSUT

Banorët thonë se punonjësit e OSHEE janë duke punuar, por është e vështirë ndërhyrja për shkak të terrenit dhe dendësisë së borës.

Panariti vijon të mbetet i izoluar prej 5 ditësh, dhe pa energji elektrike.