Kërkohet nga Real Madrid, anësori i Bayern Munich mes rinovimit dhe lamtumirës

Bayern Munich's Polish forward Robert Lewandowski (5L) celebrates after scoring a goal with teammates as Dortmund's Belgian midfielder Thomas Meunier (R) walks past during the German first division Bundesliga football match between BVB Borussia Dortmund and FC Bayern Munich at the Signal Iduna Park Stadium in Dortmund, western Germany, on November 7, 2020. (Photo by Martin Meissner / POOL / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO (Photo by MARTIN MEISSNER/POOL/AFP via Getty Images)

Serge Gnabry mund t’i thotë lamtumirë Bayern Munich verën e ardhshme.

Sulmuesi i krahut pëlqehet shumë nga Real Madrid, që mund të marrë një yll tjetër nga bavarezët pas Alaba-s.

Kontrata e Gnabry me Bayern skadon në vitin 2023 dhe nëse lojtari nuk do të rinovojë, Los Blancos mund ta marrin për 60 milionë euro.

LEXO EDHE  Anglia nën ‘këmbët’ e Brojës/ ‘The Sun’ artikull për shqiptarin

Megjithatë, klubi gjerman ka ndërmend ta vazhdojë bashkëpunimin më 26-vjeçarin, sipas Bild.

Në fillimin e vitit 2022 do të zhvillohet takimi vendimtar për të gjetur një marrëveshje, e cila duket shumë larg për shkak të rritjes së madhe të rrogës që kërkon lojtari.

Gjithmonë sipas Bild, Gnabry kërkon 15 milionë euro në sezon.