Di Maio: I gatshëm të marrim çdo masë për të mos mbyllur Italinë

epa09618531 Italian Foreign Minister Luigi Di Maio attends the Rome MED - Mediterranean Dialogues conference, in Rome, Italy, 03 December 2021. EPA/ANGELO CARCONI

Në këtë moment ne mund të përballojmë luksin që të mos diskutojmë ende për detyrimin e vaksinimit vetëm sepse kemi 87% të popullsisë të vaksinuar, deklaroi ministry i Jashtëm Italian Luigi Di Maio duke folur para gazetarëve.

’Ua kemi borxh italianëve dhe duhet të vazhdojmë të punojmë që pjesa e mbetur të bindet të vaksinohet’’, shtoi Di Maio.

LEXO EDHE  "Cfarë nuk e bën SHBA e bëj unë...", Erdogan ndërhyn në krizën e Ukrainës

‘’Ne duhet të marrim të gjitha masat që komuniteti shkencor do të propozojë për të shmangur mbylljen e vendit duke lënë pas të kaluarën e trishtuar’’, theksoi ai.