Dega e PD-së Vorë: 83% delegatëve kanë firmosur për 11 Dhjetorin

Dega e PD-së në Vorë ka bërë publike emrat e delegatëve që kanë firmosur për të thirrur Kuvendin në datën 11 Dhjetor.

Emrat janë lexuar nga sekretari organizativ i degës së PD-së në Vorë, Lulzim Vrana.

Ai tha se janë 83 për qind e delegatëve të degës së Vorës që kanë firmosur për Kuvendin e demokratëve më 11 Dhjetor.

LEXO EDHE  Dëmet nga tërmeti/ Shkon në 186 numri i banesave të verifikuara në Devoll

Kjo degë ka gjithsej 65 delegatë.

“Kanë firmosur me vullnet të lirë për Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit 54 delegatë”, tha Lulzim Vrana në një komunikim për mediat, e më pas lexoi dhe emrat e firmëtarëve.