Serie A/ Juventus rikthehet te fitorja, shënojnë Dybala dhe Morata

Foto: AFP

Juventus është rikthyer te fitoja në Serie A. Bardhezinjtë kanë mposhtur 0-2 në transfertë Salerintanën

Një sukses që shërben sa për frymëmarrje dhe qetësi për Allegrin pasi vendi i fundit në tabelë është detyrë për bardhezinjtë për t’i mposhtur.

Dominimi i miqve ishte i dukshëm me lojën e kontrolluar nga bardhezinjtë që shënuan nga një gol për çdo pjesë, Dybala në 21’ dhe Morata në 70’.

LEXO EDHE  Benzema mbron Messin: Kushdo që e kritikon nuk merr vesh nga futbolli

Dybala humbi edhe një penallti në sekondat  e fundit që nuk ndikon aspak te rezultati.

Kjo fitore e rikthen në shina Juventusin që tashmë e shikon veten 7 pikë larg vendit të katërt. Në sfidën tjetër, Verona dhe Cagliari ndanë pikët në një barazim pa gola.