Moti i keq me reshje shiu dhe bore, 13 fshatra në Lezhë pa energji elektrike

Reshjet e dendura të shiut dhe borës, te pranishme pres ditës së djeshme dhe gjatë mesnatës, sollën shumë problematika në disa zona.

Në zonat malore, 500 m mbi nivelin e detit dhe 13 fshatra të zones së Lezhës mësohet se janë që pasditen e djeshme pa energji elektrike.

Ditën e sotme situata duket më e qetë ndonëse ujërat e lumit Drin janë në nivele më të larta por momentalisht nuk paraqitet rrezik.

LEXO EDHE  Shqipëria, i vetmi vend europian në 2020, ku ekonomia pësoi rënie, por shpenzimet e familjeve rriten

Deri tani raportohet se rruga e Kombit nuk paraqet ndonjë problem pasi janë dy borëpastruese që e monitorojnë, ndërsa në fshatrat Kurbnesh, Selit, Orosh dhe Kaqinar lëvizja e automjeteve bëhet me zingjirë.