Koronavirusi në M.Veriut/ 15 humbje jete dhe 490 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në Maqedoninë e Veriut vijon të mbetet shqetësuese. Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar 490 raste të reja me Covid nga 2, 869 teste të realizuara.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 15 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 7, 464 qytetarë.

LEXO EDHE  U hap 2 ditë më parë, shemben shkëmbinjtë në Rrugën e Arbrit

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut janë 8, 281 raste aktive me Covid-19.