Alarm për bombë në qendër të Shkupit, nis evakuimi i institucioneve

Një alarm për bombë në pjesën qendrore të Shkupit ka bërë që të evakuohet një pjesë e institucioneve si Teatri Kombëtar, Prokuroria Publike, MPJ dhe institucione tjera.

Njësitet speciale kanë vënë masat e kontrollit duke evakuuar zonën në një perimetër më të gjërë

LEXO EDHE  I ftohti polar ‘pushton’ Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve: Siguroni rezerva ushqimore

Efektivë policie janë vendosur edhe tek Radio Televizioni i Maqedonisë së Veriut. MPJ ka marrë një alarm për një bombë të vendosur dhe se janë ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë.