A është Berisha kundërshtari i Bashës? Ja çfarë thotë kreu i PD

“Sali Berisha nuk është kundërshtar i imi, s´ka qenë asnjëherë. Ai po tenton të përdorë Partinv Demokratike për interesa të tijat personale”, u shpreh kreu demokrat Lulzim Basha, pasditen e sotme në studionin e ABC.

Basha konsideroi Edi Ramën jo vetëm si kundërshtar politik, por edhe si kundërshtarin e Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Kreu demokrat u shpreh se përdorimi i demokratëve si mish për top i turpëron ato që po i përdorin.

LEXO EDHE  Ndërpriten reshjet e borës në Korçë, temperaturat -13 gradë

“Në momentin që PD ka një Kuvend më 18 dhjetor, atëherë këtu mbyllet shfaqja”, tha Basha. I pyetur lidhur me publikimin e emrave të delegatëve, Basha tha se rruga e ndjekur nuk ka dhënë produktin e dëshiruar.

“Oligarkë, kundërshtari ynë politik dhe faktorë të krimit të organizuar, kanë ndikuar në këtë proces”, tha Basha.