Balta pushton rrugët e Vlorës/ Qytetarët: Jemi sëmurur nga lagështira, kryetari i bashkisë i bie çiftelisë

Vlora është një ndër qytetet kryesore që përballet me situata problematike për shkak të motit të keq.

Reshjet e shiut të pranishmë gjatë mesnatës dhe mëngjesit të sotëm, kanë bërë që lagjet kryesisht periferiket të jenë nën pushtetin e baltës.

Lagjia “1 maj”, pasqyron problematika pas përmbytjeve, uji vijon të jetë prezent, ndërsa rrugët e brendshme janë të pakalueshme për shkak të baltës dhe llumit.

Banorët edhe këtë herë ankohen për kushtet ku jetojnë, ndërsa kjo është një situatë që përsëritet sa herë ka shi.

Që në vitin 1992 është ky muhabet, bie pak shi e krijohen përmbytje.

16 vite ditë për ditë në ujë, fillojnë shirat dhe jemi sëmurur nga lagështira. Çfarë t’i them unë asaj Bashkie?

Po të më japë një kasolle bashkia do u jap shtëpinë komplet, futu e shiko cfarë është bërë! Morëm shtëpinë me kredi e tani po vuajmë këto, Edi Rama po ta dijë ja heq dhëmbët një nga një atij, kryetari i Bashkisë Vlorë i bie çiftelisë dhe i çon informacione të panevojshme”,- mësohet të ketë thënë një banor.

 

LEXO EDHE  Veliaj kallëzon në prokurori sekretarin e përgjithshëm të FSHF-së