VIDEO/ Autogol qesharak në La Liga, Oblak nuk e beson as vetë gafën e rëndë

Atletico mundi me rezultatin  4-1 Cadizin në stadiumin Nuevo Mirandilla në kuadër të javës së 15-të të La Ligës dhe ndeshja u shënua nga një prej autogolave më të çuditshëm të sezonit.

Ishte duke u luajtur në minutën e 86-të kur Lozano tentoi të kromonte nga e djathta, por topi goditi Carrascon dhe mori një trajektore të çuditshme që mashtroi Jan Oblak.

Edhe pse slloveni tentoi ta heq  topin, ai e futi atë në portën e tij. Reagimi i Oblak duke qeshur me ironi përshkruan më së miri se sa i pazakontë është goli.

LEXO EDHE  Partizani tentoi Ibrahimin dhe Gjatën, ja pse dështuan bisedimet me sulmuesit

Fatmirësisht për të, Atletico ishte në avantazh të trefishtë, falë golave të Lemar, Griezmann dhe Correa, ndërsa Cunha shënoi golin e katërt menjëherë sapo topi nisi nga qendra në minutën e 86-të.