Elseid Hysaj përballë së kaluarës, ndiqni live Napoli-Lazio

Java e 14-të e Serisë A do të mbyllet me supersfidën Napoli-Lazio, takim që ka startuar në orën 20:45.

Për Napolin, një fitore ndaj bardhekaltrit do të ishte jetike, pasi për herë të parë që nga starti i kampionatit do të kryesonte e vetme.

Humbja e Milanit ndaj Sasuolos, ka karikuar skuadrën e Spaletit që do të kërkojë vetëm 3 pikët, por nuk pritet të jetë aq e thjeshtë. Përballë kanë Lacion dhe dy ish, si Mauricio Sarri dhe Elseid Hysaj.

LEXO EDHE  Video/ Tre muaj më parë shënonte në Elbasan, sulmuesi firmos të martën me Milanin

Mbrojtësi i Kombëtares do të përballet për herë të parë pas gjashtë vitesh si kundërshtar me Napolin, duke sfiduar të kaluarën e tij.

NAPOLI-LAZIO LIVE