109-vjetori i Pavarësisë, Ambasada gjermane uron shqiptarët

Ambasada e Gjermanisë në Tiranë ka uruar shqiptarët për ditën e Flamurit. Me një mesazh në rrjetin social, Ambasada gjermane uron shqiptarët për Festën Kombëtare.

“Stafi i Ambasadës Gjermane në Tiranë uron të gjithë shqiptarët sot me rastin e Festës Kombëtare.

LEXO EDHE  Aksident tragjik, humb jetën 22-vjeçarja shqiptare

Gjermania vazhdon të qëndrojë në krah të Shqipërisë si një partner i besueshëm.

Qëndroni të shëndetshëm dhe kujdesuni për veten e të tjerët përreth jush!”, thuhet në mesazhin e publikuar.